top of page
Yönetim

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız

Dietmar Gunz

FTI Group Kurucu ve CEO

1983 yılında Almanya’da Frosch Touristik isimli tur operatörü şirketini kurmuş, şirket aynı yıl ortakları ile beraber çok sayıda iş birliği yaparak önemli bir gelişim göstermiştir.

1989 yılında Gunz, CA Fern Touristik şirketini satın alarak tur operatörü servislerini ABD ve Avustralya’ya genişletmiş ve bu operasyonların sonucunda FTI Ticketshop markası ortaya çıkmıştır. 1996 yılında ana şirket markası FTI Touristik kurulmuş ve 2000 yılında tümü ile “Airtours” (MyTravel PLC ) grubuna satılmıştır. Gunz, satışın ardından 2003 yılına kadar turizm ve gastronomi sektörlerine çeşitli yatırımlar yaparak iş hayatına devam etmiştir. Gunz ve ortakları 2003 yılında My Travel PLC’ ye satmış oldukları şirketin tüm hisselerini geri almıştır. Gunz bu tarihten itibaren şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını (CEO) yürütmektedir.

2010 yılında Gunz’ın tüm yatırımları Münih’te yeni merkez binasına taşınmış ve FTI Group adı altında birleştirilmiştir.

Roula Jouny

FTI Group Chief Commercial Officer

Meeting Point International Group CEO

Roula Jouny 2009 yılından beri FTI Group’un önemli incoming acente ağı kuruluşu Meeting Point International’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını ve CEO’luğunu yapmaktadır. 20 yılı aşkın sektör tecrübesi olan Jouny, FTI Group’un öncesinde “Sabre” şirketinde Ortadoğu Bölgesi Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak görev almış, ardından Travco Dubai’nin Genel Müdürlüğünü başarı ile yürütmüştür. 2015 yılında Meeting Point International’daki CEO görevine ek olarak FTI Group’ta üst yönetimde Chief Commercial Officer olarak göreve başlamıştır. FTI Group’ta You Travel, kalite yönetimi, tedarikçi ilişkileri ve tüm ülkelerle ticari ilişkilerden sorumludur

Ralph Schiller

FTI Group Chief Sales & Distribution Officer

Ralf Schiller, 2011 yılından itibaren FTI Group’ta Chief Sales & Distribution Officer olarak görev yapmaktadır. 30 yıllık turizm sektörü tecrübesi olan Schiller, “Hamburger Otto Freizeit Touristik” ve “Rewe Touristik” gibi şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmış, bunun yanı sıra çeşitli girişimlere imza atmıştır. “Reiseland” isimli seyahat acente ağının kurucu ortaklarından olan Schiller, 17 yıl boyunca tutku ile bu markanın liderliğini yapmıştır. Schiller ayrıca 2009 – 2011 yılları arasında Alman Seyahat Acenteler Derneği (DRV Deutscher Reisebüro Verband) Yönetim Kurulu Üyeliğini başarı ile sürdürmüştür. Tecrübeli yönetici FTI Group’ta tüm satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Almanya dışında; Fransa, Avusturya, İsviçre ve Hollanda pazarları da kendisine bağlıdır.

AhmetPandir.jpg

Ahmet Pandır

FTI Group Country CEO | Turkey

Eğitimini İsveç’te tamamladıktan sonra Stockholm ve Londra’da dünyanın lider yatırım fon reyting kuruluşu olan Chicago merkezli Morningstar şirketinde yatırım analisti olarak kariyerine başlamıştır. Morningstar’da farklı kademelerde çalıştıktan sonra 2004 ylıında Dünya'nın lider tasarım ajansı olan CB’a Design Solutions şirketinin İstanbul ofisin kurucu ortağı olmuştur.  2008 yılında Türkiye’nin ilk ücretsiz günlük gazetesi olan GASTE’nin kurucu ortağı olan Ahmet Pandır 2009 yılından itibaren turizm sektöründe üst düzey yöneticilik yapmıştır ve sektörde bir çok şirket kuruluşunda yer almıştır. Avrupa’nın dördüncü büyük turizm grubu olan FTI Group’a bağlı olan Meeting Point ve MP Hotels şirketlerinde global CEO ve farklı yönetici pozisyonlarında bulunarak 2019 yılından itibaren FTI Group Türkiye CEO’su olarak görev alıyor.

Kamil Özil

Meeting Point Turkey CEO

Gençlik yıllarını ve orta öğrenimini Avusturya'da tamamladıktan sonra İzmir 9 Eylül Üniversite'sinden mezun olan Kamil Özil, turizm sektörüne adım atmıştır. 26 yıllık iş hayatının son 16 yılını Türkiye’nin değişik turistik bölgelerinde yönetici olarak geçiren Özil, 8 yıldır Meeting Point Türkiye'de yöneticilik yapmaktadır. Özil, son olarak 2016 yılının başında CEO görevine getirilmiştir.

Ahmet Ozan Songur

Meeting Point Turkey CFO

Profesyonel kariyerine 2006 yılında Ernst&Young’ta başlayan Ahmet Ozan Songur, turizm dahil olmak üzere servis, üretim, bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde faaliyet gösteren birçok şirketin finansal denetim ve danışmanlık projelerinde yönetici olarak yer almıştır.

Son 4 yıldır Meeting Point Turkey bünyesinde yöneticilik görevini sürdüren Ahmet Ozan Songur, 2016 yılının başından itibaren CFO olarak görevine devam etmektedir. 

Ahmet Ozan Songur, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü'nde, yüksek lisans eğitimini ise Koç Üniversitesi'nde Executive MBA yaparak tamamlamıştır.

Onur Özer

Meeting Point Turkey COO

1987 yılında turizm sektörüne Mandalin Turizm ile adım atan Onur Özer, Türk turizm sektörüne 23 yılı yönetici pozisyonlarında olmak üzere 28 yıl boyunca hizmet vermiştir. Özer, 2010 yılından beri Meeting Point Turkey’de Chief Operations Officer olarak çalışmaktadır.

bottom of page