top of page

Meeting Point International 24. ATM Turizm Fuarı’nda Sektörle Buluştu ve Bölge’deki Gücünü Perçinled

Meeting Point International, yeni iş ortaklıkları kurmak ve paydaşları ile sektörün nabzını tutmak için 24-27 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ATM Fuarı’na katıldı. Fuarda Meeting Point International’ı şirket CEO’su Roula Jouny temsil etti. Youtravel.com ve Meeting Point’un önemli yeni girişimleri ile ilgil açıklamalar yapıldı

Dünyanın önde gelen destinasyon yönetim şirketlerinden Meeting Point International, Dubai’de 24-27 Nisan tarihlerinden düzenlenen, 86 ülkeden 2.800 firmanın ve 26 bin ziyaretçinin yer aldığı ATM (Arabian Travel Market) Fuarı’na Youtravel.com ve Meeting Point Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) şirketleri ile katıldı. Bavyera’nın başkenti olan Münih’te merkezi bulunan Meeting Point şirketi 2009 yılında Dubai’de kuruldu ve bugün dünya lideri bir incoming grubu haline geldi. 40 turistik destinasyon’da ve 19 ülkede ofisleri bulunan grup 450 üzerinde tur operatörü ve online seyahat acentelerine DMC hizmetleri veriyor.


Meeting Point International adına fuara bizzat katılan şirket CEO’su Roula Jouny, “Bölgenin potansiyeli ve grubumuzun bu potansiyeli değerlendirebilecek şirketlerin başında geliyor oluşu, dünya çapında öneme sahip ATM Fuarı’na katılmayı bizim için hayatı önem taşıyor. BAE’deki talep artışı ile birlikte bünyesinde faaliyet gösterdiğimiz FTI Group Dubai’ye olan uçuşlarını artırmaya karar verdi. 13 havalimanından haftada 98 direkt uçuş sağladığımız bölge pazarına doğru ürün ve hizmetleri sunmak, başarımızı sürdürülebilir kılmak, bölgesel iş ortaklıkları kurmak ve bunları küresel ölçeğe yükseltmek için ATM Fuarı bize fevkalade uygun bir platform sunuyor” dedi.


Meeting Point International CEO, Roula Jouny


Meeting Point International bir FTI Group iştiraki olarak Avrupa’nın dördüncü büyük tur operatörü ve müşterilerine sunduğu eşsiz imkanlar, satın-alma gücü, son teknoloji ve mali istikrar ile büyüme devam ediyor. Grubun “ilk önce insan” felsefesi büyümenin en önemli sütunlarından biri olmakla beraber 2016 yılında grup 35 yıllık tarihinde birçok rekora imza attı.


Meeting Point International CEO Yardımcısı Khaled Jouny ise, ATM Fuarı’na ilişkin yaptığı açıklamada, “Meeting Point BAE kurulduğu günden bu yana, Körfez (GCC) ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgelerinde büyümeyi hedefledik. Uluslararası pazarlardaki müşterilerimiz ve iş ortaklarımız sayesinde bölgeye olan talebi artırmayı başardık. Bölgedeki hizmetlerimizi ve varlığımızı güçlendirmek için Meeting Point International iştiraki olan Youtravel.com dünya çapındaki 12 bin otel portfolyosunu GCC ve MENA bölgelerinde bulunan seyahat acentalarına sunmaya başladı. Bölge birtakım zorluklara sahip olsa da grup olarak MENA bölgesinin turistik gelişiminin bölgeye sosyal ve ekonomik açıdan katkı sunacağına inanıyoruz. İnsanlar dünya çapında seyahat ettikçe farklı kültürleri daha iyi anlama ve kültür alışverişinde bulunma imkanı buluyor. Grup olarak bölgede bu süreci desteklemek için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz ve LABRANDA Hotels & Resorts ile otel portfolyumuzu hızla artırıyoruz” dedi.
Meeting Point International 2016’da bir rekora imza atarak 20 kaynak pazar ve 40 destinasyondan 4 milyonun üzerinde konuk ağırladı. Meeting Point International’ın 20. iştiraki Meeting Point Global, mümkün olan tüm dinamik içerik kaynak pazarlara B2B sağlayıcısı olarak hizmet vermek üzere 2006’da Dubai’de kuruldu. Grup dinamik otel fiyatları ve hizmet kalitesine yatırım yapmaya devam etmektedir ve Dünya’da bulunduğu 19 ülkede en üst seviyede hizmet verebilmek için insan kaynaklarını aynı şekilde merkezde tutmaya devam edecektir.


Meeting Point International


Meeting Point International, Almanya’nın Münih kentinde 2009 yılında FTI Group iştiraki olarak kurulmuş bir destinasyon yönetim şirketidir (DMC). Meeting Point International; yatak bankası Youtravel, turizm endüstrisinde en gelişmiş otomasyon sistemlerini geliştirmek üzerine odaklanan yazılım geliştirme şirketi Project Beagle ve 7 ülkede 38 oteli ile hızlı bir büyüme gösteren LABRANDA Hotels & Resorts gibi 44 farklı konumda 19 kurulu destinasyon yönetim şirketini (DMC) kapsayan, kurulduğu günden itibaren kısa sürede dünya çapında büyüklüğe kavuşan bir şirkettir. Meeting Point International; konaklama, transfer, tur, bölge gezileri, VIP tedavi ve MICE (toplantı, teşvik, kongre ve organizasyon) gibi sayısız ürün ve hizmet portfolyosu ile kaliteli bir hizmet sunmayı kendine misyon edinmiştir.

Öne Çıkanlar
Son Haberler
Archive
Kategorilere Göre Ara
No tags yet.
bottom of page