top of page

Bodrum Dünyaya Tanıtılacak

Bodrum’da yaz turizm sezonunun canlı ve beklentiler düzeyinde geçmesi için çok sayıda çalışma yürüten Bodrum Tanıtma Vakfı’nın son toplantısında, dünyanın pek çok bölgesinden ülkeye Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da eşliği ile ziyaretler gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Bodrum - Turizm sektörünün son iki yılda yaşadığı daralmayı aşmak için en çok çaba sarf eden bölgelerin başında gelen Bodrum’da turizm ve belediye yetkilileri çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Bodrum turizminin beklentiler düzeyine ulaşması için faaliyet gösteren ve başkanlığını Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yürüttüğü Bodrum Tanıtım Vakfı, son toplantısını Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde gerçekleştirdi.

Toplantıya Meeting Point Turkey Kontrat Müdürü Hakan Alim’in yanı sıra; Özay Kartal, TAV Havalimanları Holding Pazarlama Koordinatörü Serkan Karahatay, Sundance Resort Genel Müdürü Dr. Yusuf Günaydın, Paloma Hotels adına Kerem Özyurt, Magnific Otel adına Ömer Faruk Dengiz, Turquaz Turizm adına Onursal Özatacan ve İbrahim Atalay katıldı.

Toplantıda söz alan Meeting Point Turkey Bodrum Kontrat Müdürü Hakan Alim, Bodrum’un önde gelen destinasyon yönetim şirketi olarak beldeye büyük önem verdiklerini, Bodrum’un Türkiye’nin parlayan turizm bölgelerinden biri olarak kalmaya devam etmesi için şirket ve vakıf olarak yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Son derece verimli geçen toplantıda İngiltere, Almanya, Hollanda, Belçika, Polonya, Fransa, Danimarka, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Baltık ülkeleri, Azerbaycan, İran ve İsrail hedef ülkeler olarak kararlaştırıldı ve bu ülkelere Mehmet Kocadon’un da eşlik edeceği birtakım ziyaretlerin gerçekleştirilmesi üzerinde uzlaşıldı. Aynı zamanda bu ülkelerden seyahat acentelerinin de Bodrum’a davet edilerek beldenin tanıtılması kararı alındı. Toplantıda her ülke için ayrı bir pazarlama stratejisi belirlenmesi ve bu doğrultuda reklam materyallerinin geliştirilmesi konusunda da fikir birliğine varıldı.

Meeting Point Turkey

Meeting Point Turkey, hizmet verdiği çok sayıda turizm operatörü, yatak bankası ve online seyahat acentesi ile Türkiye'nin lider destinasyon yönetim şirketidir. Meeting Point Turkey, FTI Group bünyesinde 2009 yılında Almanya'da kurulan destinasyon yönetim şirketi Meeting Point International'ın bir iştirakidir. Meeting Point International; yatak bankası Youtravel, turizm endüstrisinde en gelişmiş otomasyon sistemlerini geliştirmek üzerine odaklanan yazılım geliştirme şirketi Project Beagle ve 7 ülkede 40 oteli ile hızlı bir büyüme gösteren LABRANDA Hotels & Resorts gibi 44 farklı konumda 20 kurulu destinasyon yönetim şirketini (DMC) kapsayan, kurulduğu günden itibaren kısa sürede dünya çapında büyüklüğe kavuşan bir şirkettir. Meeting Point International; konaklama, transfer, tur, bölge gezileri, VIP tedavi ve MICE (toplantı, teşvik, kongre ve organizasyon) gibi sayısız ürün ve hizmet portfolyosu ile kaliteli bir hizmet sunmayı kendine misyon edinmiştir.

Öne Çıkanlar
Son Haberler
Archive
Kategorilere Göre Ara
No tags yet.
bottom of page