top of page

Travel Turkey İzmir’de Sektörün Nabzı Tutuluyor

Bu yıl 10. kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, aralarında Meeting Point Turkey'nin de bulunduğu sektörün çok sayıda önemli şirketini bir araya getirdi.


10 Aralık 2016, İzmir - Turizm alanında yapılan en büyük fuar organizasyonlarından biri olan Travel Turkey İzmir 10. Turizm Fuar ve Kongresi, 8-11 Aralık tarihleri arasında Fuar İzmir'de düzenleniyor. Meeting Point Turkey'nin de aralarında bulunduğu uluslararası çapta çok sayıda turizm şirketini ve kuruluşu bir araya getiren fuara, 31 ülkeden 1000'in üzerinde firma ve 63 ülkeden 33 bin ziyaretçi katılıyor.


Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, Meeting Point Turkey Ege Bölge Müdürü Orhan Kangül ve Ege Bölgesi Kontrat Müdürü Ali Sertkaya ile çok sayıda turizm şirketinin temsilcisinin katıldığı fuarda, 2016 yılı turizm sezonu değerlendirildi ve 2017'nin Türk turizmi açısından daha iyi geçmesi için yapılması gerekenler konuşuldu.


Konuşmacıların üzerinde durduğu ortak nokta 2016'nın Türk turizmi için çok zor geçtiği ve 2017'de de aynı zorlukların yaşanmaması için ciddi önlemlerin alınması gerektiği oldu. Dünyada son dönemlerde hâkim olan negatif Türkiye algısının değiştirilmesi için yoğun çaba sarf edildiğinin altı çizilirken, Türk turizminin tekrar hak ettiği değeri yakalaması için tüm paydaşların gerekli çalışmaları yapacağı belirtildi.

Birçok şirket için çeşitli iş ortaklıkları yapma ve paydaşlar ile bir araya gelme olanağı sağlayan fuarda Meeting Point Turkey yöneticileri, şirketin 2016 yılında elde ettiği başarıyı 2017'de de yakalaması için birtakım görüşmeler gerçekleştirdi. Şirket 2017 ile ilgili hedeflerini ve hedeflerine ulaşmak için yetkililerden beklentilerini ilk ağızdan dile getirme şansı buldu.Meeting Point Turkey adına konuşan Orhan Kangül ve Ali Sertkaya, "2016 yılında grup olarak büyük çaba göstererek elde ettiğimiz başarıyı 2017 yılında da yakalamak istiyoruz. 2017 hedeflerimize ulaşabilmek için Travel Turkey İzmir Fuarı'nda çok sayıda temasta bulunduk. Fuar, tüm turizm sektörü paydaşlarını bir araya getirdiği ve erken rezervasyon dönemi öncesinde düzenlendiği için önemli iş fırsatları sunuyor. Travel Turkey İzmir, her yıl giderek artan katılımcı sayısı ile bölgenin en önemli resort turizm fuarı olma yolunda ilerliyor. Türk turizminin tekrar yükselişe geçmesinde bu fuarın oldukça faydalı olacağına inanıyoruz. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi.Bu yıl ülkeye getirdiği 800 binin üzerindeki konuk sayısı ile Türkiye'ye en çok turist getiren destinasyon yönetim şirketi (DMC) olan Meeting Point Turkey, yaklaşık 300 milyon Dolarlık 2015 matrahı ile Türkiye'ye en çok döviz kazandıran seyahat acentesi olarak geçtiğimiz günlerde ödüle layık görülmüştü.

Öne Çıkanlar
Son Haberler
Archive
Kategorilere Göre Ara
No tags yet.
bottom of page