top of page

Meeting Point ve Atlas Hotels'ten Fas’ta LABRANDA markası altında büyük ortaklık

Meeting Point Grubu ve Faslı Atlas Hotels ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Atlas Hotels'in Fas'ta bulunan üç oteli LABRANDA Hotels & Resorts çatısı altında hizmet verecek.


İstanbul, Türkiye 15 Aralık, 2016


Dünyanın önde gelen destinasyon yönetim şirketlerinden (DMC) Meeting Point Grubu, dünya çapında yaptığı otel yatırımları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Fas'ın en büyük ikinci turizm operatörü Atlas Hotels ile ortak bir girişime imza atarak, gruba ait 3 oteli LABRANDA Hotels & Resorts bünyesine kazandırdı. Meeting Point Grubu, otel zincir markası LABRANDA Hotels & Resorts ile Fas'taki etkinliğini artırmayı hedefliyor.
Şirket, LABRANDA Les Dunes D’or, LABRANDA Targa Club ve LABRANDA Les Idrissides Premium Urban Club isimleri ile hizmet verecek olan yeni otellerine ek olarak, Fas'ın en iyi tatil destinasyonlarından olan Chbika'da 2020'ye kadar 3 otel daha açmayı planlıyor.

Meeting Point International CEO'su Roula Jouny, Atlas Hotels ile yapılan anlaşmayla ilgili olarak "Pazardaki lider pozisyonumuzu korumak için insana, altyapıya ve teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyoruz. Atlas Hotels ile yaptığımız ortaklık bu bölgedeki büyüme stratejimize önemli katkılar sağlayacak. Aynı zamanda, Marakeş büyüme potansiyeline sahip olan ve özellikle havacılık açısından gelecek sezon için büyük gelişme gösteren destinasyonlardan biri. Uzmanlığımız ve katma değerimiz ile Marakeş'in potansiyelini gerçekleştirmesine imkan verecek olmamızdan memnuniyet duyuyoruz" dedi.


Partnerlik anlaşması ile ilgili olarak Atlas Hotels'ten yapılan açıklamada ise Almanya'nın en başarılı operatörü ile 26 oteli ve 3000 iş ortağıyla Fas'ın en büyük ikinci otel operatörü olan Atlas Hotels'in yaptığı ortaklığın, Fas turizmi ve iki şirketin hedefleri için son derece faydalı olacağına inandıkları belirtildi.


Meeting Point Grubu aynı zamanda her senenin sonunda gerçekleştirdiği yıllık konferansını da (MAC) Fas'ta düzenleme imkanı buldu. Marakeş'te bulunan Le Savoy Grand Hotel'de yapılan konferansa, Meeting Point International CEO'su Roula Jouny de dahil olmak üzere şirketin 20 ülkedeki üst düzey yönetimi katıldı. Konferansta 2016 yılının değerlendirmesi yapıldı; gelecek yıllar için vizyon, strateji ve hedefler belirlendi.

Konferansta konuşan Roula Jouny, 2016'nın zor bir yıl olmasına rağmen seneyi global anlamda başarı ile kapattıklarını söyledi: "Dünya genelinde turizmi kötü yönde etkileyen siyasi, ekonomik ve sosyo kültürel gelişmeler 2016'yı bizim için zor bir yıla dönüştürdü. Ancak global çapta tüm ekiplerimizin özverili çalışması ve iş ortaklarımızın değerli katkıları ile seneyi karlı bir şekilde kapatmayı başardık. 2017 ve gelecek yıllar için de önümüze umutla bakıyor, hedeflerimizi başaracağımıza inanıyoruz. Bu doğrultuda gerekli alt yaptı ve teknoloji yatırımlarına devam ederek sektörün lider firması olmayı sürdüreceğiz" dedi.


Meeting Point International


Meeting Point International, Almanya'nın Münih kentinde 2009 yılında FTI Group iştiraki olarak kurulmuş bir destinasyon yönetim şirketidir (DMC). Meeting Point International; yatak bankası Youtravel, turizm endüstrisinde en gelişmiş otomasyon sistemlerini geliştirmek üzerine odaklanan yazılım geliştirme şirketi Project Beagle ve 7 ülkede 38 oteli ile hızlı bir büyüme gösteren LABRANDA Hotels & Resorts gibi 44 farklı konumda 20 kurulu destinasyon yönetim şirketini (DMC) kapsayan, kurulduğu günden itibaren kısa sürede dünya çapında büyüklüğe kavuşan bir şirkettir. Meeting Point International; konaklama, transfer, tur, bölge gezileri, VIP tedavi ve MICE (toplantı, teşvik, kongre ve organizasyon) gibi sayısız ürün ve hizmet portfolyosu ile kaliteli bir hizmet sunmayı kendine misyon edinmiştir.


LABRANDA Hotels & Resorts


Kanarya Adaları, Mısır, Fas, Yunanistan, Malta, İtalya ve Türkiye'de bulunan 40 otelinde 8765 konuk odasına sahip LABRANDA Hotels & Resorts, 2015 yılı Eylül ayında FTI Group tarafından kuruldu. LABRANDA Hotels & Resorts; premium (en yüksek kalitede), super beach (denize sıfır), select (4 yıldızlı ve her şey dahil sistemli), comfort (3-5 yıldızlı uygun fiyatlı), charm (3-5 yıldızlı; self servis, kahvaltı veya yarım pansiyon seçenekli), smart&yummy (3-5 yıldızlı her şey dahil sistemli) ve small &friendly (yerel ve bilindik, özgün atmosferli) olmak üzere 7 farklı kategoride otellere sahip. LABRANDA Hotels & Resorts, her yıl 500 binden fazla konuğa mükemmel kalitede, ödenen ücretin karşılığının alındığı, her şey dahil paketlerin bulunduğu, eşsiz

Öne Çıkanlar
Son Haberler
Archive
Kategorilere Göre Ara
No tags yet.
bottom of page