top of page

Antalya'ya en çok değer katan seyahat acentesi Meeting Point Turkey oldu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın başarılı gerçek ve tüzel kişi üyelerini teşvik amacıyla her yıl düzenlediği Geleneksel Ödül Töreni, ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda yapıldı. Meeting Point Turkey, yaklaşık 300 milyon Dolarlık 2015 matrahı ile Türkiye'ye en çok döviz kazandıran seyahat acentesi olarak törende ödüle layık görüldü.


26 Kasım, 2016, Antalya - Antalya'nın en büyük destinasyon yönetim şirketi Meeting Point Turkey, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından düzenlenen Geleneksel Ödül Töreni'nde 2015 Yılı Döviz Kazandırıcı Hizmetler kategorisinde 298 milyon Dolarlık matrah değeri ile Türkiye'nin lider seyahat acentesi seçildi. Şirket, aynı kategoride bulunan Tantur Turizm Seyahat'in (173 milyon dolar) ve Kilit Global Turizm'in (98 milyon dolar) büyük bir farkla önünde yer aldı.


Bu yıl ülkeye getirdiği 800 binin üzerindeki konuk sayısı ile Türkiye'ye en çok turist getiren destinasyon yönetim şirketi (DMC) olan Meeting Point Turkey'nin turizm sektöründe yaşanan durgunluğun önüne geçmek için gösterdiği özverili çalışması, ATSO tarafından da ödüllendirilmiş oldu. Ödülü Meeting Point Turkey adına Meeting Point Turkey CEO’su Kamil Özil aldı.


Törene Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, siyasi partilerin temsilcileri, milletvekilleri, belediye başkanları, bölge oda ve borsa başkan ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile iş ve medya dünyasından çok sayıda isim katıldı.


Bu yıl 29. kez düzenlenen Geleneksel Ödül Törenleri'nde söz alan ATSO Başkanı Davut Çetin, “İhracat, istihdam şampiyonlarına teşekkür ederiz. 2016 yılı bizim için ibret yılı oldu. Antalya için turistin değerini daha iyi gördük. Umarım ki, 2017 yılında Antalya ekonomisi yaralarını saracak ve eski gücüne kavuşacaktır. Ben en kötü zamanı geride bıraktığımıza inanıyorum. Bu koşullarda ayakta kaldıysak, bundan sonra çok daha iyisini başarabiliriz. Vergi, ihracat, istihdam ödülleri alan değerli üyelerimiz bize bu ümidi, bu güveni vermektedir."dedi.


Törende konuşmacılar kendi kategorilerinde ilk üçe giren firmalara teşekkür ederken, firmaların başarılarının ve Antalya ekonomisine olan katkılarının devam etmesini dilediler.

Tören kendi kategorilerinde 2015 matrahları ile ilk 3'e giren firma temsilcilerine ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.


Meeting Point Turkey


Meeting Point Turkey; hizmet verdiği çok sayıda turizm operatörü, yatak bankası ve online seyahat acentesi ile Türkiye'nin lider destinasyon yönetim şirketidir. Meeting Point Turkey, FTI Group bünyesinde 2009 yılında Almanya'da kurulan destinasyon yönetim şirketi Meeting Point International'ın bir iştirakidir.

Öne Çıkanlar
Son Haberler
Archive
Kategorilere Göre Ara
No tags yet.
bottom of page